Akademia z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niezwykły występ został przygotowany przez uczniów klasy 2A LO pod opieką wychowawczyni Pani Magdaleny Siekanowicz.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, w trakcie trzydziestominutowej podróży po kartach historii naszej ojczyzny, uczniowie opowiedzieli o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni wieku, począwszy od zakończenia I Wojny Światowej, aż do dnia dzisiejszego.

Całe przedstawienie miało formę rozmowy wnuczek z dziadkami, którzy wspominali dawne czasy oraz wydarzenia ważne dla nowoodrodzonej Polski. Były to między innymi: Bitwa Warszawska, Powstanie Warszawskie, stan wojenny, pierwsze wolne wybory parlamentarne, wejście Polski do NATO oraz Unii Europejskiej, a także wspomnienia z wyboru Papieża Polaka, czy z życia codziennego
w PRL. Tło akademii stanowiły slajdy z historycznymi zdjęciami i filmami oraz krótkie scenki z minionych lat. Nie zabrakło miejsca dla przepięknie recytowanych wierszy, czy chwytających za serce piosenek.

Akademia była ostatnim z wielu ciekawych przedsięwzięć realizowanych przez społeczność szkolną w ramach projektu Niepodległa.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

11 listopada – Święto Niepodległości

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81