WYSTAWA I KONCERT:  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI.

6 XI w naszej szkole miało miejsce otwarcie wystawy pt.: „ Polskie historie – drogi do niepodległości”, przygotowanej przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem p. Anny Klozy.

Uroczystości towarzyszył piękny koncert pt.: „ Patriotyzm się nie starzeje.” – przygotowany pod kierunkiem p. Joanny Golik-Skitał. Obydwa wydarzenia były częścią projektu ‘Niepodległa’ – realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z MEN. Na wystawę i koncert przybyli uczniowie, zaś wieczorem, po raz drugi: zaproszeni goście, rodzice i emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Wprowadzenie do wystawy wygłosiła p. Anna Kloza – nauczyciel historii, która potem oprowadzała gości po wystawie. Podczas wieczornego spotkania gościem specjalnym był pan Zbigniew Raczkowski – uczestnik Powstania Warszawskiego, którego wspomnieniom poświęcono część wystawy. Jego słowa i poruszające wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci.

W koncercie pięknie poprowadzonym przez p. Joannę Golik-Skitał, w nastrojowe utwory wprowadzili nas uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Światła świeczek, muzyka i wspomnienia historii – pięknej choć bolesnej – utworzyły pełen zadumy, refleksyjny nastrój.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

11 listopada – Święto Niepodległości

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81