Debata: Polaków kręte drogi do niepodległości.

W dniu 26 października br. odbyła się w auli szkolnej debata: Polaków kręte drogi do niepodległości, w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Niepodległa.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni historycy: dr Sebastian Rosenbaum i dr Bogusław Tracz z katowickiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz dr Damian Recław z gliwickiego Muzeum. Debatę zainaugurował krótkim wykładem i poprowadził nauczyciel historii w naszej szkole dr Andrzej Zieliński.

 

Nasi goście odpowiadając na pytania uczniów, bardzo interesująco opowiadali  o historii Polski i o drodze jaką Polacy musieli pokonać dla odzyskania niepodległości. Debatę podsumował dyrektor Florian Brom, dziękując wszystkim za przybycie i bardzo ciekawe wystąpienia.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

11 listopada – Święto Niepodległości

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81